doktornevra.com Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sık Kulanılanlara Ekle Sorularınızı Cevaplıyor
   
Lohusalık ve Bebek
 Bebek Alışveriş Listesi
Bebek Alışverişi

 

Yeni doğacak bebeğiniz için hazırlık yapmak hem heyecan hem de keyif vericidir.Bebek eşyası ve malzemeleri üreticileri ilk çocukları doğacak anne ve babaların çok fazla para harcadıklarını keşfetmişlerdir. Ancak kendinizi size mağazada herşeyi satmaya çalışan kadına teslim etmeyin. Aksi takdirde mağazadan eliniz kolunuz sımsıkı dolu birçok minik kıyafet ve malzemeyle çıkarsınız.Ancak unutmayın ki bebeğiniz bunları çok kısa bir süre giyecektir.

Evde önce bir hesap-kitap yapıp mininumum ihtiyaçlarınızı belirleyin ve mağazadaki satıcıların karşılarına hazırlıklı çıkın. Yaptığınız listedeki herşeyi almak yerine bu listeyi bir rehber olarak kullanın. Bebek alışveriş listesi ;

 • Ne sıklıkta çamaşır yıkayacağınıza önceden karar verin. Eğer hergün çamaşır yıkayacaksanız listedeki malzemelerden en az sayıda alın; kirlileri biriktirip yalnızca haftada bir yıkayacaksanız o zaman en fazla sayıda malzeme alabilirsiniz.
 • Alışveriş listenizi hazırlamadan önce ödünç aldığınız ve akraba çocularından kalan giysileri ve malzemeleri gözden geçirin. Aileniz ve akrabalarınız neye ihtiyacınız olduğunu sorduklarında bunu söylemekten utanmayın. Gerçekten neye ihtiyacınız varsa onu söyleyin. Farklı fiyat aralıklarındaki malzemeleri söyleyin ki seçebilme şansları olsun ve aynı malzemeleri farklı kişilere söylemekten kaçının.
 • Bebeğinizin ihtiyaçlarını bir öncelik sırasına dizin. Örneğin: bebekler için mama sandalyesi, küvette oturmak için sandalye ve oyuncakları sonra da alabilirsiniz aciliyetleri yoktur. Ayrıca bebeğiniz doğduğunda size birtakım hediyeler gelecektir, bu hediyeleri gözden geçirdikten sonra alışveriş yapın.Hediye gelmesi son bulduğunda tekrar bir hesap kitap yapıp ihtiyaçlarınızı belirleyin.
 • Çoğunlukla altı-dokuz aylık bebek giysilerini tercih edin. Bebek giysilerini hemen açıp dolaba yerleştirmeyin. Bebeğiniz 4.5 kg gibi büyük bir bebek olarak doğarsa açmadığınız bu paketleri götürüp 6 aylık bebek için olanları ile değiştirme olanağınız olur. Aynı şekilde bebek çok küçük doğarsa büyük giysileri küçük olanlarla değiştirebilirsiniz.
 • Alışveriş sırasında mevsimi göz önünde bulundurun. Bebek mevsim başında doğarsa önce hemen giyebileceği küçük giysileri daha sonra da ileride giyebileceği giysileri tercih edin. Pişman olacağınız bir alışveriş yapmayın.
 • Bebek giysilerini seçerken öncelikli olarak kullanışlı ve rahat olmalarına dikkat edin ve modayı geri plana atın. Her zaman yumuşak ve düğmesiz kolayca giyilip çıkartılabilen ve ayrıca sentetik olmayan giysileri alın. Uzun bağcıklar ve kurdeleler tehlike oluşturabilir ve ayrıca bebeğiniz düğmeleri yutabilir. Bebeğin büyümesini engelleyecek giysilerden uzak durun giysiler omuz kısmı ayarlanabilen veya streç kumaştan yapılmış olmalıdır. Tek parçalı belsiz tulumlar, beli elastik pantolonlar, kenarları geniş giysiler tercih edilmelidir.
 • Bebek mobilyası alırken pratiklik modelin önüne geçmelidir. Evde köpeğiniz varsa beşik onun erişebileceği yükseklikte olmamalıdır. Lüks bir püset büyük sükse yapabilir ancak unutmayın ki bunula otobüse binerken ve bunu katlamaya çalışırken çok zaman harcayacağınızdan çevrenizden tepki de alabilirsiniz.
 • Bebeğe tuvalet ve banyo malzemesi alırken ürünlerin bebeğin cildini kurutabileceğinden alkol ve koruyucu, yapay katkı maddesi ve kimyasal madde içermemesine dikkat edin. Bebek tozlarının tıbbi açıdan faydalı olmadığı ve bebeğin kıvrımlarında biriktiğinde ve ağızdan girdiğinde tehlike yaratbilirler; ayrıca talk pudrasının uzun vadede akciğer kanserine zemin hazırladığı bilinmektedir.
 • Ecza dolabınız için ilaç alırken acil durumlar için gerekli tüm ilaçları alın. Aksi halde ateşler içinde gece yarısı uyanan bebeğinize verecek bir ilacınız olmaz.

Bebek İçin Genel Olarak Gerekli Olanlar Nelerdir?

 • Üç-Yedi adet iç çamaşırı. Önden açılabilen yanları yapışkanlı çamaşırlar kolayca giydirilip çıkarılabilirler. Altı yapışkanlı giysiler de bebekler yukarı tırmandıklarından göbeğini kapatma özellikleri vardır.
 • Üç-Yedi adet alttan iple çekerek kapanan gece giysisi. Bebek harketkenince bu ipleri çıkarabilirsiniz.
 • 2-3 adet örtü.Eğer bebeğiniz kışın veya sonbaharda doğduysa tulum kullanmak yerine bu örtü mutlaka gereklidir.
 • 3-4 adet su geçirmez pantolan, muşamba bez. Kumaş bez kullanma durumunda gereklidir.Bu arada pamuk veya yünden yapılan bezler bebeğinizde oluşacak pişikleri önler ve cildin hava almasını sağlarlar.
 • 2-3 çift patik veya çorap. Kolayca çıkmayanları tercih edin.

 • 3-6 adet ayaklı, streç tulum. Sonbahar ve kışın doğan bebekler için gereklidir; yaz ve ilkbahar bebekleri için sadece 2-3 adet yeterlidir.
 • 3-6 adet tek parça giysi. Bebeğiniz bahar sonu veya yazın doğduysa gereklidir. 2 yıkanabilir önlük. Katı besinlerden önce yenen mamaların tükürülmesine karşın önlük gerekir.
 • 1-3 adet kazak.Yaz için hafif kış içinse kalın kazak gereklidir.
 • 1-3 şapka. Özellikle kışın doğan bebekler için kenarlarda kulakları olan şapkalar yaz içinse hafif şapkalar güneşten korur.
 • Bir adet giysileri ve malzemeleri taşıma çantası. Bebek bezlerini, değiştirme malzemelerini ve elbiseleri taşımak için, gerektiğinde biberon oyuncak ve yiyecekleri taşıyacak yeri olan bebek çantası seçin.

Bebek İçin Hangi Tuvalet Malzemeleri Gereklidir?

 • Bebek sabunu veya banyo sıvısı. Yedek olarak bulundurun.
 • Gözleri yakmayan şampuan.Özellikle bebeğiniz küçükse bu tür şampuanları kullanın.
 • Bebek yağı. Doktor özellikle tavsiye etmediyse kullanmayın onun yerine ayçiçek yağı da kullanabilirsiniz.
 • Bebekler için mısır nişastası. İsteğe bağlı olup sıcak havalarda kullanılması iyi olur.
 • Pişik için merhem. Doktorunuza danışın.
 • Rektal termometrenin kolay girmesi için vazelin türü jeller. Pişik için kullanılmaz.
 • Bez değiştirirken elleri temizlemek için kullanılan temizleyiciler (alkolsüz ıslak mendiller). Bebeğinizin doğumunu izleyen ilk haftalarda bebeğinizin poposunu temizlemek için pamuk topları ya da su kullanın. Eğer bebeğinizin pişik problemi varsa bu alkolsüz ıslak mendilleri uygulayın.
 • Steril pamuk toplar. Bebeğinizin kordonunu gözlerini ve ilk haftalarda bez değiştirirken ya da pişik söz konusuysa bu pamukları uygulayın.
 • Bez iğnesi (sekiz adet). Başı metal olan çengelli iğneler kumaş bez kullanıyorsanız gereklidir.
 • Bebeklere özel tırnak makası.
 • Bebek saç fırçası ve tarağı. Bebeğinizin ıslak saçlarını tararken geniş taraklar kullanmalısınız.

Bebek İçin Mobilya Ve Aksesuar Alışverişi

Bebeğinize alacağınız mobilyalarda özellikle olması ve olmaması gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar eşyaların kurşun içermeyen malzemelerden olması, uçları sivri olmayan yumuşak köşeli tasarımlar olmasına ve mümkünse bel hizasından bağlama imkanının olmasına dikkat edin. Buna ilaveten menteşe ve yayların dışarıda olmamasına küçük parçalara ayrılan malzeme olmamasına ip ve kordon takılmamış olmasına gayret gösterin. Kullanmadan önce üretici firmanın talimatlarını yerine getirin ve aksaklıkları kontrol edin.
Karyola: Alınacak karyolanın mutlaka "Kalite Onay Belgesi" olmalı, kenarlarındaki çubuklar 4cm."den geniş olmamasına, tahta kısmında çatlak veya kırık olamamasına, şilte yüksekliğinin ayarlanabilir olmasına, şiltenin yüksekliği maksimum düzeyde iken ve en az parmaklık seviyesindeyken parmaklık yüksekliğinin 44 cm. olmasına, çelik koruyucu çubuklar olmasına; tırtıklı olan parmaklıkların plastik kaplı olmasına ve kırılmamamış olmasına ve altında tekerleklerinin olmasına dikkat edilmesi gerekir. Karyolanın batabilecek çıkıntıları, parçaları olmamasına dikkat edin.
Karyola şiltesi: Şiltenin saglamlığını ve karyola içine tam oturmasını kontrol edin.
Tampon: Karyolanın etrafında karyolanın parmaklıklarına en az altı kez bağlantıyla bağlı olması ve tam oturan tampon olması gerekmektedir.
Beşik: Kolay taşinabilir olmasına dikkat edin. Bebeğinizin ağırlığına dayanabilecek sağlamlıkta olmasına dikkat edin. Değişim yeri. Bebeğinizin üzerini değiştimek için bir masa veya etajere ihtiyacınız olabilir.Bebeğinizin altına serdiğiniz bezin yıkanabilir olmasına ve bebeği tutan kayışlar olmasına, bez saklama yeri olmasına yüksekliğinin uygun olmasına dikkat edilmelidir.
Etajer: Bebeğin eşyalarını koymak için gereklidir. Bebek küveti. Tabanının düz ve kaygan olmamasına, büyüklüğünün yeterli olmasına, bebeğin başını destekleyecek kısmının olmasına kolay taşınabilmesi ve suyunun kolayca boşaltilabilmesine, dikkat ediniz.
Küvet oturağı: Bebebeğin büyük küvete geçtiği durumda kullanılmalı ve kayışları ve su boşaltma sistemi olmasına dikkat etmelidir.
Bebek koltuğu: Yeterince büyük olmasına taşınabilir olmasına bel ve bacak arasından bebeği kavramasına dikkat edilmelidir.
Oyuncak dolabı: Güvenli olması için kenarlarının yumuşak olmasına, kapak ve kenarlarında hava delikleri olmasına, çekmecelerin çocuğun üzerine düşmeyecek biçimde yapılmış olmasına dikkat edin.
Ecza Dolabı
Bebeğinizin doktoruna danışarak ecza dolabınızda sürekli olarak ve bebeğinizin erişemeyeceği bir yere koyacağınız ilaçları herhangi bir acil olay olmadan önce alın.

 • Sıvı aspirin. Asetaminofen içeren Tempra,Tylenol ve Panadol gibi ilaçlar.
 • Sıvı kömür. Zehirlenmelere karşi uygulanır.
 • İpeka şurubu. Mutlaka doktorun önerisiyle zehirlenme durumunda kullanılır.
 • Sıvı dekonjestan. Doktor önerisiyle bebekler için üretilen özel formulünden kullanılır. Genellikle bebeklerde kullanılmaz.
 • Antiseptik krem. Basitrasin veya Neomisin gibi ilaçlar küçük kesikler veya sıyrıklar için kullanılır.
 • Hidrojen peroksid. Ciltteki kesik ve çizikleri temizlemek için kullanılır.
 • Kalamin Losyonu veya hidrokortizonlu krem (%12"lik krem). Kaşıntılı pişikler ve sivrisinek ısırığı için kullanılır.
 • Kaybolan sıvının yerine konması demek olan rehidratasyon sıvısı. İshalli bebeklerde ve genelde anne sütü ile beslenen bebeklerde gerekmez.
 • Güneşten koruyucu krem ve losyon. Doktor önermediği sürece altı aylıktan daha genç bebeklere uygulamayın.
 • Alkol. Bebeğin vücudunu alkolle asla ovmayın termometre temizlemek için kullanın.
 • Ölçüsü belli olan kaşık, damlalık ve ağız yoluyla ilaç kullanma şırıngası. İlaç verirken kullanılır.
 • Steril yara bantları ve gazlı bezler. Değişik ebatlarda evinizde bulundurun.
 • Yapıştırma bandı. Gazlı bezi yapıştırmak için kullanılır.
 • Kıymıkları çıkarmak için cımbız.
 • Burun aspiratörü. Bebeğin tıkanmış burnunu açmak için kullanılır.
 • Kulak şırıngası. Doktorunuz önerdiği takdirde kir birikmesini engellemek için kullanınız.
 • Nemlendirici. Eski tip sıcak buhar üfleyen nemlendiriciler yanıklara yol açabiliyorlar.
 • Termometre. Elektronik modeller doğru sonuç vermeyebileceği için standart rektal termometre veya yeni timpanik modeller olabilir.
 • Kalem şeklinde fener. Boğazdaki iltihabı ve göz bebeklerini incelemek için kullanılır.
 • Dil bastırma aleti. Bebeğin boğazını incelemek için kullanılır.
 • Isıtıcılar veya sıcak su dolu şişe. Kas ağrısı olan ve gazlı veya sancılı bebeklerde uygulanır.

Bebeği Dışarı Çıkarırken Kullanacağınız Malzemeler Nelerdir?

 • 1 adet emzikli biberon. Emziriyorsanız su veya mama hazırlamak için biberon.
 • Küçük ve büyük biberonlar. Biberonların plastik de cam da olanları vardır. Cam biberonların temizlenmesi daha kolay olmasına rağmen çabuk kırıldıklarından ve anne sütü vermek için kullanılmadıklarından bazen tercih edilmeyebilirler. Plastik biberonlar iki türlüdür. Yeniden kullanılabilen klasik biberonlar ve daha yeni olup bebeğin hava yutmasını engelleyen biberonlar. Biberon ağızlıklarının şekli ve delik çapı farklı olanları vardır. Silikondan yapılan bebek ağızlıklarında koku ve tat yoktur ve bebeğin damağına yapışmazlar. Bebeğiniz için hangisinin daha iyi olacağını bu seçenekleri deneyerek öğrenebilirsiniz.
 • Biberonla beslenen bebeklere mama hazırlamak için gerekli malzemeler. Hepsi kaynatılabilir türden olmak koşulu ile şişe ve ağızlık yıkama fırçası, cam (Pyrex) ölçüm kapları, cam (Pyrex) tartı kabı, kutu açacağı, uzun saplı karıştırma kaşığı ve maşa almalısınız.
 • Strelize edici alet. Bebeğe destek besinler veriyor ve biberonla besliyorsanız bu alet gereklidir.
 • Emzik. Eğer bebeğiniz emzik kullanacaksa bu dayanıklı, tek parça, üzerinde havalandırma delikleri olan ve damağa uygun olanları tercih edin. Uyarı: Emziğe kurdela ya da kordon takmayın.

Bebek İçin Faydalı Malzemeler

 • Sallanan sandalye. Bebeği beslemek ve sakinleştirmek için kullanaılabilir.
 • İntercom (Bebek odasındaki sesleri alan cihaz). Bebeğinizin odası işitme sınırlarının dışındaysa ideal bir alettir. Emniyetli ve taşınabilir olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Taşınabilir karyola. Bu tip eşyaların olmadığı bir yere giderken kullanılmalıdır. Emniyet standartlarına uymasına özen gösterin.

Anneye Gerekecek Malzemeler Ve Eşyalar Nelerdir?

 • Mama sandalyesi. Yüksek, tepsisi kolayca çıkarılıp takılabilen, bebeğin kafasını destekleyebilecek bir arkalık ve kalite onay belgesi olması uygun olur.
 • Taşınabilir mama koltuğu. Bir restauranta ve gezmeye gittiğinizde faydalı olur. Düşmeyi önleyen bir kapanma sistemi olmasına, çocuğun bacak arasından bir kayışın tutulup yandan düşmesinin engellenmesi gerekir. Bu koltuğu cam bir masa üzerine asla koymayın.
 • Çocuk Parkı. Tahta çocuk parkları çocuğun ayağa kalkmayı öğrenmesi açısından faydalı olur. Ağlı olan çocuk parkları çocuğun düşmesi halinde yumuşak bir düşüş gerçekleştirmesine yardımcı olduğundan daha uygundur. Ağın ince gözlü olmasına, parmaklıkların arasının 4 cm"den fazla olmamasına kolayca yırtılmayan vinil döşeme olmasına, metal menteşe olmasına dikkat edin.
 • Merdiven başında ve kapı girişlerinde kullanılmak üzere emniyet parmaklığı. Sağlam bir ağ ve metal tasarım olmasına dikkat edin ve mandalını ve kilidini kapamak kolay olsun.

Bebeğiniz İçin Güvenlik Tedbirleri

 • Doğumdan ve bebeğiniz gezinmeye başlamadan önce evinizdeki güvenlik tedbirlerini bir gözden geçirin.
 • Bir yangın alarmı sistemi.
 • Elektrik prizleri için koruyucular
 • Mobilyanın köşeleri için korumalar
 • Kapılar, dolaplar, çekmeceler buzdolabı ve video için kilit
 • Fırın ve ocak için koruma.
 • Su ısıtıcısı, ütü ve tost makinası için gerilebilir esnek tablo.
 • Merdiven başı ve sonuna, mutfak kapısna örgü kapı.

 

                                               Geri 

Doğum Valizi,Doğuma Hazırlık
Lohusalık egzersizleri
İdeal Bebek Odası Dekorasyonu

Doğum Sonrası Cinsellik


(Kaynak:Eisenberg Arlene, Murkoff Heidi, Hathaway Sandee,Bebeğinizin İlk Yıllarında Sizi Neler Bekler, Çeviri editörü Tunalı Dilek
Etiket;Bebek Alışverişi, Bebek Alışveriş Listesi, Doğum Eşyaları Listesi, Yenidoğan Alışverişi, Bebek Eşyaları Bebek Aksesuarları Odası Mobilyası Fiyatları)

   
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Ne Neler Yapmalı Ve Ne Zaman Nerede
Kürtaj Nasıl Nerede Ve Ne Zaman? Fiyatı Ücreti Ve Hastanesi
Hamilelikte Hpv Kondilom Genital Siğil. Tedavi. Resim Görüntü Vidyo video izle
Gebelik Ve Nezle, Grip Aşısı,Hamilelik Ve Aşı Yapılmalı Mı? Ne şekilde ? Güvenli Mi?
Hamile, Gebe Ve Mantar Enfeksiyonu (Akıntı Kaşıntı Koku İlişkide Ağrı Yanma)
Birliktelik İle Geçen Ve Bulaşan Hastalıklar,Gebelik - Hamilelik Ve Enfeksiyon
Gebede Hamilede (Doğum Sonrası )Varis Tedavisi,gebelik- hamilelik ve varis Ameliyatı
Gebelik- hamilelik Sırt Ağrıları Ve Bel Ağrısı, Ellerde Kollarda Uyuşma Karıncalanma Ödem Ve Şişme
Hamilede Mide Yanması Ekşimesi Gastrit Ve Reflü,Gebelik-hamilelik ve kabızlık ,sindirim bozukluğu
Hemoroid, Basur Ve Tedavisi, lazer ameliyatı, resim görüntü, şekil vidyo canlı anı youtub videosu
Gebelik-hamilelik ve Memelerden Süt Gelmesi Meme Bakımı Gebelikte-Hamilelikte Meme Ağrısı
Gebelikte (Hamilelikte) İdrar Kaçırma Tutamama İnkontinans neden olur
Gebelikte Depresyon, Panik Atak, Hamilede-gebede-lohusada psikolojik tedavi
Hamilelikte Baş Ağrısı, Migren, Kasılma Uyuşma Şişme Baş Dönmesi Nasıl Nerede Tedavi Edilir?
Gebelik Ve Aşerme,Gebelik -hamilelik Veİğrenme, hamilelik-gebelik veTiksinme ,gebe-hamile bakımı
Hamilelikte Akıntı,Kaşıntı, Tedavisi Gerekli Mi, Gereksiz Mi ,Yapılmalı Mı, Olmalı Mı?, Ne Şekilde
Gebelikte Kanama Kadın Hastalıkları Youtube Görüntüleri Videoları Canlı Yayın Tv Anı Youtub Resim
Hamilelikte Kilo Alımı ,Kontrolü, Diyet Ve Diet Yapmak, Zayıflama Metodları Yöntemleri
İdrarda Kanda Gebelik Testi, Gebelik Testleri , Hamilelik Belirtisi Gebelik Belirtileri
Doktor Muayeneleri Ne Sıklıkla Nasıl ? Kadın Doğum Uzmanı Takibi Nasıl Olmalı, Ne Sıklıkla
Evlilik Öncesi Genetik Danışma,Gebelik Ve Kadın Hastalığı Muayenesi, Gebelik Hamilelik İsteği
Gebelik, Hamilelik Belirtileri, Hamile Doğum Videoları, Görüntüleri Resimleri Youtub Vidyoları Anı
Gebelik planlama Ve Folik Asit Ve Folikasit Kullanımı , gebe- hamile kalma isteği
Akraba Evliliği, Sakat Doğumlar, Mongol Çocuk Ve Down Sendromu
Gebe Kalmak İçin yöntemler hamile nasıl kalınır gebelikte hamilelikte seks cinsel ilişki birleşme
Hamile Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler
Adet Düzeni Hakkında Bilgiler, Görememe, Sık Görme, Adet Gecikmesi
Genital Bölge Anatomisi,merak edilenler, sık sorulanlar,jinekolojik operasyon ve ameliyat
G Noktası ve jinekolog,jinekolojik muayene,jinekolok
Memede fibrokistik hastalık uzmantv video uzman tv görüntüleri videosu
Kordon dolanması ,gebelik hamilelik ve kordon problemleri,doğum ve sezeryan,sezaryen nedeni
Yumurtalık kisti tanı ve tedavisi, yumurtalık kisti ameliyatı, kadın hastalıkları muayenesi
Gebelikte uyku pozisyonu nedir. Gebelikte uykusuzluk tedavisi nasıl nerede ilaçları nedir
Erkelerde dogum kontrol aşısı, Gebelikten Korunma İstememe Kaçınma
Genital enfeksiyonlardan korunma yolları nedir.Cinsellik seks ve enfeksiyon korunma nedir
Düşük tehdidi , tehlikesi, devamlı düşük yapma, habituel abortus boş gebelik kimyasal hamilelik
Smear testi nedir ,smir testi nasıl yapılıri,kadın sağlığı ve kanser taraması,kanser testi inceleme
Hormon yerine bitkisel tedavi doğal yöntemler ,bitkisel haplar ile tedavi, bitkisel ilaçlar
40 yaş üstü kadınlarda korunma, kürtaj tesimleri görüntüleri kürtaj video sonrası fiyatları ücreti
Rahim ağzında yara ,yara tedavisi yarayı dondurma yakma yöntemi kolposkopi ve biopsi
Hızlı gebe kalmak için , Gebe ve hamile kalma yöntemleri uygulamaları,kolay gebelik hamilelik doğum
Adet düzensizliği şekilleri ,hormon bozukluğu kadın hastalığı ve kadın sağlığı açısından tetkik
Gebelikte bulantı,kusma,gebe ve hamile şikayetleri, gebelik hamilelik te nasıl tedavi edilir?
Doğum kontrol hapları , normal doğum videosu resimleri fotoğrafları doğum görüntüleri video izle
Miyom belirtileri ve tanısı ,Myom ameliyatı nasıl nerede nezaman neşekilde neden,ücreti parası fiyat
Cinsiyet belirleme , cinsiyet tahmini yöntemi, çin takvimi gebelik öncesi cinsiyet seçme seçimi
Sezeryan mı? Normal doğum mu? Sezaryen Görüntüsü Video resim Youtube Yutub Yutup Canlı Anı Tv
Gebelikte birliktelik,gebelik ve yaşam, hamile sağlığı gebe sağlığı,gebelik ve hamilelik te sosyal
Polikistik over sendromu nedir ?, Yumurtalıkkisti tedavisi, over kistleri ve tedavi ,kadın hastalığı
Kızlık zarı
 
  Acil Korunma, Ertesi Sabah Gün Hapı nedir
Tüpleri Bağlatmak, Kısırlaştırmak, Kızlık Zarı Muayenesi
Hormonlu Sipiral, Mirena
Spiral (Ria) İle İlgili Bilgiler
İmplanon, Ciltaltı Korunma Yöntemi
Aylık İğne, Mesigyna, kadınlar kulübü
Doğum Kontrol Yöntemleri Gebelikten Korunma
Kürtaş Hapı, Düşük İlacı uzmantv video uzman tv videosu görüntüleri
Doğum Sezeryan Sonrası Korunma, Doğum Ve Sezaryen Sonrası Spiral Gebelik ten Hamilelik ten
Yenidoğan Tarama Topuk Testi nedir
Lohusalık (Loğusalık) Lohusa Bakımı
Bebek İsimleri, Resimleri, Görüntüleri, Gelişimi Büyümesi Gebelik Hamilelik Hesaplayıcıları Ölçümü
Doğum Öncesi, Sonrası İzni, ücretleri, fiyatları, parası ,hastaneleleri ,ücreti , fiyatı parası
Nüfusa Kayıt İşlemi
Bebek Odası,Mobilyaları Aksesuarları Eşyaları, Giyimi, Kıyafetleri Bebek Bakımı Bakıcısı
Ağrısız Doğum, Epidural Anestezi, youtube video, yutub vidyo görüntüleri resimleri canlı anı yutup
Sezeryan (Sezaryen) Görüntüleri, Resimleri Anı, Sezaryan Youtube Videosu Görüntüsü Vidyo Anı
Doğum Resimleri, Görüntüleri, Anı, Doğum Videosu, Doğum Youtub Görüntüsü, Canlı Doğum Anı
Doğum Valizi Eşyaları, Doğuma Hazırlık
Doğum Hakkında Bilgiler, Doğum Nasıl Nerede Ne Şekilde, Doğum Hastenesi Ücretleri Fiyatı
Gebelikte, Hamilelikte Oruç Tutmak, Hamilelik Ve Beslenme, Gebelik Ve Sağlıklı Beslenme Diet
Sağlıklı, Doğru Beslenme İpuçları, Gebelik Ve Diet, Hamilelik Ve Kilo Kontrolü, Gebelik Zayıflama
Dış Gebelik, Ektopik, Kimyasal Gebelik, Boş Gebelik Gibi Diğer Gebelikler, Problemli Hamilelik
Hamilelik ve Miyomlar, Myom Tedavisi
Gebede Hamilede Rh, Kan Uyuşmazlığı
Amniosentez, resimleri youtube video vidyo görüntüleri izle
Üçlü Test, Zeka Testi
İkili Test, Ense Kalınlığı Ölçümü
Ultrasonografi detaylı ultrason resimleri görüntüleri fotoğrafları sezeryanla doğum videosu video
Hamile Ve Bel Fıtığı Siyatik Tedavisi,Gebelikte Karpal Tunel Ağrısı, Mikrocerrahi
Diş Sağlığı Ve Diş Bakımı
Gebelik Ve Seyahat ,Yolculuk Tatil Güneş
Hamilelikte Spor Cimnastik Yapma
Hamile Elbiseleri Kıyafetleri Gebe Giyimi, Moda Güzellik Hamilelik (gebelik) Belirtileri
Selülit, Cilt Bakımı Tedavisi, Botoks
Hamilelikte Tatil, Deniz Güneş Yüzme Bronzlaşma
Epilasyon Ve İstenmeyen Tüyler, Gebede Hamilede Lazer Laser Epilasyon Güvenli Mi? Uygulanır Mı?
Gebelikte Saç Bakımı Ve Boyatma,Hamilelik Ve Güzellik
Gebelikte Hamilelikte Güzellik için Yap / Yapma
Diet Yapmak, Zayıflamak Kilo Kontrolü
Bitkisel Haplar İlaçlar, bitkisel tedavi
Kız mı,erkek mi? Cinsiyeti Ne Olsun? Cinsiyet testi,cinsiyet testi nasıl ücreti fiyatı nedir
Gebe kalma korkusu şehir efsaneleri , üstüne görme üste adet görme, kadın hastalıkları teşhisi
HPV aşısı ,Rahim Ağzı Kanseri Aşısı, Genital Siğiller,Genital Siğil Tedavisi Kolposkopi Biopsi
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi, Kısırlık Tedavisi, Kısırlık Tedavi Yöntemleri, Myom Ameliyatı
Anne karnında müzik ,hafta hafta gebelik, hafta hafta hamilelik, ay ay gebelik hamilelik takibi
Suda doğum ,youtube doğum görüntüleri videosu vidiyosu,Youtub sezaryen görüntüsü vidyosu
Abortion Clinics İn İstanbul Turkey, Best Abortion Prices Laws Fees Hospitals İn İstanbul
Best Abortion Clinics in İstanbul, Abortion Prices İstanbul Turkey
Vajinoplasti Labioplasti Estetiği ,Kadın Estetiği Estetik
 

webmaster

solmenu.jpg
anasayfa
Gebeliğe Hazırlık
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme Hastalıkları
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Kısırlık ve Tedavisi
Otomatik_Hesaplayicilar
   


! Yasal Uyarı !
 
 www.kurtaj.info
 
 www.genitalsigil.net